Рецепт приготування Краківської ковбаси.

Рецепт приготування Краківської ковбаси.

У нашому сьогоднішньому рецепті ми будемо готувати по ДСТУ. Щоб у вас вийшло також смачно, ОБОВ'ЯЗКОВО дотримуйтесь норм і послідовностей. Одна з різновидів варено-копчених ковбас, представлена різними сортами в країнах Центральної Європи, в першу чергу Польщі, Німеччини, Австрії. Свою назву отримала від польського міста Краків.

Інтернет-магазин Аромат Дерева надає не тільки матеріали для готування, а й забезпечить Вас найкращим рецептом для приготування.

Складові

1. Яловичина першого сорту - 0,3 кг

2. Свинина напівжирна - 0,4 кг

3. Грудинка свиняча - 0,3 кг

5. Глюкоза (цукор) - 1 г

6. Нітритна сіль - 9 г

7. Сіль кухонна - 9 г

8. Перець духмяний - 0,5 г

9. Часник - 0,7 г

10. Перець чорний мелений - 0,6 г

або приправа для Краківської ковбаси - 21 г

оболонка:

1. Свиняча черева

7. Шпагат

Eтапи приготування

Перед основною переробкою м'ясо необхідно підготувати. Яловичину очистити від прожилок, сполучної тканини і жиру, після чого порізати на великі шматки, вагою не більше 400 грамів. Свинину очистити від хрящів і жилок. Свинячу грудку вручну порубати на шматки до 12 мм. 

Після цього, яловичину слід перемолоти на м'ясорубці і засолити, в пропорції: 1 кг м'яса, 0,9 гр солі кухонної, 0,9 гр солі нітритної і 1 г цукру. Одержаний фарш 48-72 години витримати в охолодженому приміщенні, при температурі 3-4°C. Свинина засолюєтся і зберігається аналогічним чином.

Після закінчення 72 годин, знову подрібнити яловичину, однак тепер з більш дрібною решіткою - 2 мм. Далі, 3-5 хвилин обробити на куттері, з додаванням невеликої кількості льоду або холодної води. Тим часом, свинина просто подрібнюється на шматочки 12 мм. Допускається використання м'ясорубки.

Солоні яловичина і свинина, а також рубана свиняча грудинка перемішуються, до утворення однорідного фаршу. Сюди ж додаються шпиг і спеції, відповідно до пропорцій, зазначених в рецепті.

За допомогою спеціальних промислових шприців здійснити набивання. У разі утворення повітряних подушок, ліквідуйте, шляхом акуратного проколювання оболонки. Обвяжіть батони шпагатом і піддайте 4-хгодинній усадці в охолодженому приміщенні, при температурі 10-12°C, після чого вони піддаються поетапній термічній обробці:

1.Обсмажуються до 40 хвилин при температурі 60-90°C;
2.Варяться до 60 хвилин в воді або на пару, при температурі 70-80°C;
3.Остигають під впливом проточної води або в кімнатах, з температурою +12°C;
4.Коптять на гарячому диму при температурі 35-50°C, протягом 12-24 годин.
5.Сушаться в приміщеннях з хорошим повітрообміном, при температурі +12-18°C, протягом 2-4 діб.

Коли сушка завершена, продукція готова до вживання.

Бажаємо приємного апетиту!

Відгуки

  • Viktor 24.01.2022, 21:36

    А что там за селитра в рецепте?

  • Владимир 18.10.2020, 01:33

    Попробую отвечю

Написати відгук



×
Замовити зворотній дзвінок